27 Bin TL Değerindeki Hibe Desteği ile Hangi İşler Kurulabilir?

27 Bin TL Değerindeki Hibe Desteği ile Hangi İşler Kurulabilir?

Hibe Kredisi Mi Lazım? - Yatırımlarınıza Devlet Desteği Alıp İlk sermaye İhtiyacınızı Karşılayın
Tüm Girişimcilere Müjde - İş Fikirlerinizi Hayata Geçirmeniz İçin Devlet Yardım Elini Uzatıyor
Ev Hanımlarının Dikkatine - Kendi işinizi Kurmanız için Devlet Size Para Veriyor! İşte Detaylar..

KOSGEB ve İŞKUR aracılığı ile verilen sınav ve eğitim sonrası projeleri KOSGEB tarafından kabul edilen girişimcilerin faydalanabileceği 27 Bin TL değerindeki hibe deskeklerinden faydalanabilmek seçilecek iş kolu da önem arz ediyor. Resmen açıklanmış herhangi bir şart bulunmasa da kendi fikirlerimi söylemek istiyorum.

Bu hibelerin verilmesindeki asıl amaç işsizlik sorununa çözüm getirmek olduğundan yanınızda sürekli istihdam sağlayacağınız türden işler olmasında fayda var. Bunun için de dükkan açayım, tek başıma işletirim, şuradan malı alırım şu kadar kârla satarım gibi ticarete yönelik işletme kurmak yerine üretime dayalı işletme fikirleriyle yola çıkmanızda fayda var. Bir atölye, bir fabrika, bir çiftlik gibi üretime dayalı projelerin kabul görme şansı daha yüksek.

Sorularınızı ve görüşlerinizi yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Ortak Ticaret

Hibe Krediler Web Sitesini Buradan İnceleyebilirsiniz!

Share this post

129 thoughts on “27 Bin TL Değerindeki Hibe Desteği ile Hangi İşler Kurulabilir?

  1. Herhangi bir geliriniz (tarım geliri) olduğundan faydalanamayabilrisiniz. Detaylı bilgiyi İŞKUR ya da KOSGEB’den alabilirsiniz. Sizin için 27 Bin Tllik geri ödemesiz hibe desteği uygun olmasa bile ilk yılı geri ödemesiz 36 aya kadar vadeli faizsiz kredi desteğinden faydalanabileceğinizi düşünüyorum. Özellikle besicilik vb bir işletme kurmayı düşünüyorsanız ek detekleme ve teşviklerden de faydalanabilirsiniz.

   Reply
 1. iyi günler.aydınlanmak için size yazıyorum. izmirde yasıyoruz. izmir-aydın ve cevresınde arazı kıralayıp büyükbas hayvan yetistiriciliği yapmak ıstıyoruz. tam tesekkullu tesıs kurmak ısterız. mandıra üretimide dahıl. neyapmalıyız. bize nasıl yardımcı olabilirsiniz. ve doğru bir yatırım olurmu.

  Reply
  1. Sizin için daha fazla kredi desteği mevcut. KOSGEB’den detaylı bilgi alabilirsiniz. Hem süt işletme tesisiniz hem de hayvancılık için ayrı ayrı destekelr var. Hayvan başına destekler de var, hayvanların barınağı ve yemleri için de destekler de var. Nasrafların yarısına yakınını bu şekilde karşılaybilirsiniz. Hayvancılık işlemleri için de Tarım İl Müdürlüğüne başvurursanız gerekli yönlendirme yapılır.

   Reply
 2. Ev yapımı PROFİTEROL-pasta dükkanı açmak istiyorum kendi imalatım olarak bu işi başaracağımdanda eminim çevremden gelen destek hep bu yönde.ama sermayem olmadığı için hayal olan bir projeydi benim için ama devletin verdeği bu kredi beni ümitlendirdi.kredi alabilmek gibi bir şansım var mı ?bilgilendirirseniz sevinirim. şuan ismekte yemek kursuna gitmekteyim üç ay sonrada belgemi alacağım.

  Reply
 3. 30 yıllık cilacı ustasıyım.İşyerim vardı ama piyasaların aşırı bozukluğundan ve işyerim sanayi bölgesine yakın olamadığı için iş kaybından dolayı kapatmak zorunda kaldım. Tekrardan sanayi bölgesinde kendi iş yerimi açıp işimi kurmak istiyorum onun içinde belli bir sermayeye ihtiyacım var.Şu an işsizim yaştan dolayı istediğim işlere giremiyorum. Bu devletin kredisinden bende faydalanabilirmiyim?

  Reply
  1. Fazisiz ya da ilk yılı geri ödemsiz kredi son bir yıldır faaliyette olan firmalara verilmektedir. bunun sbeei de kredi almak için paravan şirket kurulmasını engellemektir. İŞKUR ile görüşüp girişimcilik sermayesi kapsamında verilen hibe desteğinden faydalanmak için şartlarınızı kontrol ettirebilrisiniz.

   Reply
 4. Merhaba,
  Ben kendi işimi kurmak istiyorum. Lokanta-restaurant tarzında iş yeri açmak istiyorum. Yaklaşık 5-10 personel çalıştırmayı düşünüyorum. Bana Devlet destekli geri ödemesiz 27 bin TL’lik hibe desteği çıkarmı? yada nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımlarınızı rica ederim. Tşk.

  Reply
 5. merhabalar inanın öğle cok zor durumdayımkı ne yapacağımı bılemıyorum benım kendıme aıt su arıtma cıhazları sırketım var ve bır yıldır faalıyette sermayem olmadığı ıcın hep ıcerı gırıyorum bunun ıcın kredı cekmek ıstıyorum ama nasıl yararlanacağımı bılmıyorum yardım edersenız sevınırım

  Reply
  1. Bu krediler zor durumda olan işletmeleri kurtarmak için değil işlerini büyütmek isteyen şirketler için veriliyor. Maddi kaynak aramadan önce bence güzel bir finansal çalışma yaparak işinizi devam ettirip ettiremeyeceğinize karar vermeniz gerekiyor. bulacağınız maddi kaynak gelirlerinizi arttırmanızı sağlayarak giderlerinizin üzerine mi çıkartacak yoksa günü mü kurtaracak? Eğer günü kurtaracaksa kredinin geri ödeme döneminde aynı sorunları tekrar yaşayabilrisiniz. İşletmenizin düzlüğe çıkabileceğine karar verdiğinizde yaşadığınız sıkıntıalrdan bahsetmeden satışları arttırmak için yapacaklarınızı belirleyip bunlarla birlikte KOSGEBe başvurun ve krediye ihtyiaç duyma nedeniziin işletmenizi kurtarmak değil de büyütmek olduğunu anlatın. Bu şekilde işiniz daha da kolaylaşacaktır. Unutmamalı ki yara büyümeye devam ederken pansuman işe yaramıyorsa kangrenden olup vücutu kaybetmektense parmağı kaybetme riskini göze alıp iş değişikliği alternatifini de değerlendirmenizi öneririm.

   Reply
 6. devlet bu kredileri ne zamana kadar verecek herhangi bi zaman kısıtlaması var mı mesala bu krediler 2015 e kadar verilecek ondan sonra yok diye bişey var mı??

  Reply
 7. slm ben müzisyenim ve dügün salonu acmak isitiyorum bu konuda devletin bu kredisinden yararlanabilir miyim? saygılar..

  Reply
  1. Ben size düğün organizatörlüğü işini tavsiye ederim. Birden fazla mekanla anlaşıp bir düğün organizasyonu yapabilirsiniz. evlenecek çifler sie geldiğinde düğün salonu, süleme, ikramlar, müzisyenler ve ses sistmei vb tüm eğlence kısmıyla ilgilenebilirsiniz. Bir kaç mekan, müzisyen ekibi, pastane vb ile anlaşıp elinizde alternatifler bulunan seçenklerle müşteirleri daha memnun edebilirsiniz. Yine de ben kendim kuracağım diyorsanız 27 Bin TL düğün salonu almaya ya da inşaa etmeye yetmez. Bağ-Kur kaydınız varsa zaten hibe kredisinden faydalanamazsınız. En az bir yıldır faal iseniz sıfır faizli kredi seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Hibe için İŞKURa kredi için de KOSGEBe başvurmanız gerekmektedir.

   Reply
 8. ben işsizdegilim ama sigortalı çalışan biriyim bende bu devletimin bana sunmuş oldugu olanaktan faydalanmak kendi işimin patronu olmak istiyorum özel sektör asgari ücret ten sigorta yatıyo ama verdkleri maaş çok düşük 500tl gibi gülünc birakam maksat sigortamız dönsün diye mecburen katlanıyorum… ben de kendi işyerimi kurmak istiyorum bana yardımcı olacak kimse yokmu .. SAYGILARIMLA…

  Reply
 9. merhabe ben antalya sehır merkezınde bır restorant acmak ıstıyorum gerı odemesız kredı nasıl alabılırım ya da alabılecek mıyım

  Reply
  1. İşten siz ayrıldıysanız faydalanamazsınız. İşverenin çıkartmış olması lazım. %30 işin kurulması için gereken sermayeden size düşen paydır. Tüm parayı devlet vermiyor. Taşın altına elinşizi sokmanız gerekiyor. Adı üstünde destek olduğu için yardım amaçlıdır. Anahtar teslimi iş değildir.

   Reply
 10. ben gelinlik mağazası açmak istiyorum sertifika yada belgem yok mağazayı açmadan 278bin tl yi devletten temin edebilirmiyim.

  Reply
  1. 27 bin TL yanında sizde de en az 5,5-8 Bin tL olması lazım. İŞKUra işsizlik kaydınız olmalı. Girişimcilik kursuna katılıp başarıyla bitirmeniz lazım. Bunları da sağlayabilirseniz alırsınız 27 Bin TLyi. Başvurular İŞKURa yapılıyor.

   Reply
 11. Merhaba. Ben dugun salonu kurmak istiyorm. Bunun icin guzel bi yerde, ve bu is icin fazlasiyla genis arazim var. Sermaye olarak da 200.000 tl hazir param var ama yetmiyor. 300-400 arasinda daha paraya ihtiyacim var. Tabiki geri ödemeli. Bankalar cok cok fazla faiz istiyor.
  Acaba ne yapabilirim? Yardimci olursaniz cok sevinirim. 05412542926

  Reply
  1. Ali Bey, bu projenizin devlet tarafından destekleneceğini sanmıyorum. Hizmet sektörüne yönelik projelerden ziyade üretime dayalı projelere öncelik tanınıyor. 70 Bin Tlye kadar kredi desteği var fakat onun için de en az bir yıldır faal bir işletmenizin olması laızm. Banka haricinde demirbaşlar için Leasing (finansal kiralama) şirketlerine başvurabilirsiniz, ya da işletmeye ortak alabilirsiniz Örneğin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları üyelerine 100 Bin Tlye kadar kredi kulandırabiliyor fakat onun için de hem sizin odaya bağlı olmanız hem de oda üyelerinden kefil göstermeniz gerekiyor.

   Reply
 12. ben bir çiçekçi dükkanını dev almak istiyorum kendime ait hiç bir güvencem yok ama eşimin bir giyim mağzası var acaba engel olurmu?

  Reply
 13. Leasing (finansal kiralama) firmaları ile görüşebilirsiniz. işinizin potansiyeline göre uygun bir araç bulmanız mümkün. Sıfırdan araç için destek veren bir kurum yada kuruluş yok. Ehliyetin yanında bazı özel belgeler daha gerekiyo sanırım. SRC ve K1 belgesi vs.

  Reply
 14. HÜSEYİN GÖKÇE · Edit

  ben pide lahmacun ızgara ve ev yemekleri üzerine iş kurmayı planlıyorum en az 8 personel olacak. böyle bir projem ne kadar kabul görme şansı var. şu an vekaleten yürüttüyüm böyle bir işim var kira ödüyorum bu sektörde 10 yıllık tecrübem var nasıl ayakta kalınır ve nasıl kar edilir deneyimlerim var.cevaplarsanız sevinirim …. teşekkürler.

  Reply
  1. Vekalaten yürütme işni nasıl yapıyorusnuz bilmiyorum fakat Bağkur kaydınız varsa yada SSK primleriniz yatıyorsa başvuramazsınız. Bu şekilde bir sosyal güvencen,z yoksa İŞKURa işsizlik kaydınızı yaptırın ve bölgenizde eğitim olup olmadığını öğrenin.

   Ek not: Pide, lahmacun işi ile ev yemekleri işi konsept birbirine zıt. Ev yemeleri pide lahmacun olan yerde lokanta yemeği muamelesi görebilir.

   Reply
 15. artik nereye bas vuracabilecegimi bilemiyorum ben cicekci dukkani acmak istiyorum kendi tasarlarimla ve elbecerime fazlasiyla guveniyorum lakin birikimim anca depozitoya yetiyor.. bende yeni girisimci destek kredisinden 27 bin hibeden faydalanabilirmiyim?

  Reply
 16. dilek ergene’ye;
  KOSGEB’e başvuru yapmak için, bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB şubesine gidip, girişimcilik kursunun ne zaman açılacağını öğrenmelisiniz. Girişimcilik kursu 64 saat, bu da 3 hafta sürüyor. 27.000 tl’lik hibenin tamamını alabilmeniz için 44.000 tl’lik harcama yapmanız gerekli. Çünkü KOSGEB, yatırımlarınızın %60’ını karşılıyor. Parayı nakit olarak ödemiyor, banka dekontu istiyor, yani ödemeler banka üzerinden olmalı.

  Reply
 17. merhaba özel bir şirkette sskı olarak çalışmaktayım.Fakat kendi işimi kurmak istiyorum .ufak bir atölyede non wowen kumaşlarla üretilebilecek tek kulanımlı ameliyat ve hastane malzemeleri üretmek istiyorum .bunun için alabileceğim teşvik ve başvuracağım yer neresi olacaktır.Ayrıca hiç sermayem yok.Şartlar nedir.

  Reply
  1. KOSBEG Girişimcilik destek programı kapsmaında hibe kredisine başvuru yapabilmek için işsiz olmanız ve sosyal güvencenizin olmaması lazım. Bu yüzden başvursanız dahi başvuru anında reddedilirsiniz. Ayrıca elinizde sermaye yoksa yine olmaz. Semayenin en az üçte biri nakit olarak sizde hazır olmalı.

   Reply
 18. Özel bir güvenlik şirketinde çalışıyordum ama çıkarıldım istifa dilekçemi yazdırdılar ve ayrıldım şimdi ise cep telefonu alım satımı ve her türlü aksesuarının satışı ile ilgili bir yer açmak istiyorum işkura kaydım var daha öncede üzerime ait bir işletme olmadı özel bir bankadan kredim var bir yıl oldu düzenli yatırıyorum taksitleri ama bir iki kredi kartım var bazen gecikmeler oluyor işkurun hibe teşvikinden yararlanabilirmiyim yada şansım yüzde kaç bana yardımcı olursanız sevinirim iyi çalısmalar…

  Reply
  1. İswtifa dilekçenizi neden imzaladığınızı anlamakta güçlük çekiyorum. istifa ettiğiniz için:
   – Birikmiş kıdem tazminatınızı alamazsınız.
   – İşsizlik sigortasından faydalanıp işsizlik maaşınızı alamazsınız.
   – Dava açıp işe iadenizi isteyemezsiniz.
   – Devlet desteklerine başvuramazsınız.

   Devlet sizi işsiz oalrak bile görmez çünkü işsiz olmayı siz kendiniz tercih etmişsiniz. İstifa dilekçesi bu anlama geliyor.
   Kafanıza silah dayamadıkları sürece istifa etmeyin!

   Reply
 19. Merhaba.Ben kendi kreşimi açmak istiyorum.KOSBEG Girişimcilik destek programı kapsmaında hibe kredisine başvuru yapabilmek için, gerekli şartlar nelerdir?Destek programından faydalanabilir miyim?Teşekkür Ederim.

  Reply
 20. slm. girişimcilik kurs belgem var. kayıtlı işsizim bir senedir sigortasız bir işte çalışıyorum. çalıştığım oto tamirhanesi ve yedek parça işi yapıyor. iş yeri sahibi yeni tüm marka ve model otolara bakabilen bosch car servisliği aldı ve yeni makine ve test cihazları, yazılım ve bilgisayar, eleman, reklam harcaması, yedek parça almak zorunda kaldı. işini büyütüyor. ortak olmak istesem girişimcilik desteğinden yararlanabilirmiyim. eğer yararlanıyorsam iş yerinde % kaç ortaklık hissem olması gerekir.

  Reply
 21. mrb ben seracılık yapmak istiyorum antalyada yaşıyorum ziraat teknikerliğini okuyorum bu yıl son kiralanan seraya hibe desteği veriliyormu ve genelde seracılık olarak hangi tür üretim desteklenmektedir…

  Reply
 22. ferruh özçelik · Edit

  selam ben ve eşim sigortasızız işkur’a kaydımızda yok eşimin ve benim bankalara kredi kartı borcumuz var krediden yararlanmamıza manimidir.? teşekkürler.

  Reply
  1. Evet, manidir. Borçlarınızın makul bir düzeye inmesi gerekiyor. Ardından İŞKURa işsizlik kaydınızı yaptırarak başvuru sürecini başlatabilrisiniz. Şu durumda başvuru yapmanız inandırıcı gelmeyecektir. Parayı alıp borçlarınızı kapatacağınız izlenimi verecektir.

   Reply
 23. selam 40 tane seram var ama kayıt altında değil kira konturatım ve çifçilik belgem yok acaba nasıl yararlana bilirim ayrıca seralarımı kayıt altına alsam çifçilik belgesi çıkarmı yardımlarınızı bekliyorum şimdidem teşekkürler.

  Reply
 24. merhaba bende KOSGEB ten faydalanmak istiyorum sıfırdan organik süt üretimi çiftliği kurmak istiyorum buna göre desteklerinizi arz ederim saygılarımla

  Reply
  1. Sıfırdan kastınız nedir? Süt hayvancılığı da yapacaksanız öncelikle Tarım İl Müdürlüğü ile görüşmeniz gerekemktedir. Sütü satın alacağım işleyip satacağım diyorsanız şartları sağlıyorsanız KOSGEBe başvurabilirsiniz.

   Reply
 25. selamün aleyküm bende işkurmak istiyorum araba alıp toptancılık yapmak istiyorum bu parayı peki nasıl alabiliyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim…

  Reply
 26. Merhaba ben saglik sektorunde calismaktayim.dis implantlari satmaktayim.turkiyede dis implantlari uretmek istiyorum.neler yapmam gerekir.teskkur ederim.

  Reply
  1. Merhaba Kenan Bey,

   Öncelikle bu işi çalışan olarak mı yoksa işyeri sahibi olarak mı yapıyorsunuz? Çalışan olarak yapıyorsanız işten ayrılıp kendi işinizi kurmak istiyorsanız olmaz. Çünkü hibe kredisi için işsiz olmak gerekiyor fakat işyerinizin sizi çıkartması lazım. İstifa ile çıkamazsınız.

   Eğer işyeri size aitse KOSGEBe kaydolun, kaydınzı varsa KOBİ bilgilerinizi güncelleyin. Ardından KOSGEBin İŞGEM aracılığı ile verdiği destekelrden sizin için uygun olanını bulup KOSGEBden bilgi alın. Başvuracağınız yer KOSGEB.

   Reply
 27. aysegul tuna ortakavak · Edit

  slm.
  bende kosgeb den yararlanmak istiyorum.kendime ait güzellik salonum var ve işimi geliştirmek istiyorum.ister hibe olsun ister geri ödemeli olsun nasıl yararlanabilirim.nereye başvurmam gerekir.beni bilgilendiriseniz çok sevinirim.ankarada oturmakatayım.kursLAR hakkında nerdn bilgi almalıyım.teşekkür ederim.

  Reply
 28. slm benım 33 dönum arsam var hemde k maraş kılavuzlu barajı üstünde yanı gol manzaralı ben dugun salonu açmak istıyorum devletın bana ne gıbı bır teşvik saglayabılır arkadaşlaar bılgısı olandan cevap beklıyorum

  Reply
 29. mrb sayın yönetici bende kendi işimi yapmak istiyorum hibe dediğiniz 27 binliraya internet cafe açmak istiyorum açaba yardomcı olurmusunuz ??

  Reply
 30. mrb ben mobilya atölyesi açmak istiyorum 18 yıldır bu mesleğin içindeyim ilk okul mezunuyum ama çıraklık eğitimden belgem var bu 27 bin tl lik kredi için ne yapmam gerekli bana yardımcı olursanız sevirim teşekkürler

  Reply
 31. merhaba..muhasebeciyim ama sigortalı maaşlı olarak kalmak, benim düşündüğüm hayatı uzun yıllar sağlayamayacak..bu yüzden bende eğlence merkezi tarzında bir yer düşünüyorum..ama aynı zamanda kır düğünleri,nişan, doğum günleri gibi organizasyonları da alabilecek bir eğlence merkezi bu..kısaca bu şekilde..size sormak istediğim bu proje bu destekten yararlanabilecek güçte mi? şimdiden tşk ederim..

  Reply
 32. hakime ben istanbuldan yazıyorum ben 15 sene textil imalatında çalıştım şimdi ev hanımıyım .ben bay bayan iç çamaşır imalat ve toptan satışı yapmak istiyorum bana hibe kredisi çıkarmı.bilginize çok ihtiyacım var.2 temmuzda eğitimlere başlıcam dun aradılar kultur universitesinden .teşekkur ederim…

  Reply
 33. ASUMAN_ALTUNGÖK · Edit

  İki okul arasında kahvaltı ve yemek salonu açmak istiyorum ama bunun için sermayem yok hibe kredisinden faydalanabilirmiyim, faydalanmak için neler yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim.

  Reply
 34. merhabalar ben ünv. mezunuyum eşimle bülbül,muhabbet kuşu,balık üretip toptan ve perakende olarak satıyoruz.bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorum bu iş ile şansım nedir?

  Reply
 35. merhaba ben bir sicak yemek dükkanı veya börekçi dükkanı açmak istiyorum destek kredisi alabilirmiyim lütfen cevap verirmisiniz tşkler

  Reply
 36. Merhabalar benimi bir kaç sorum olucaktı ;
  1-Ben bebek giysileri üzerine mağaza açmak istiyorum 30-35 bin tl gibi masraf oluyor.Nakitimin olması gereklimi.- yoksa Kosgebin 27 bin tl lik hibe desteğinden direk olarak faydalanabilirmiyim ?
  2-Gümüş,kozmatik,saat,parfüm gibi bir dükkanın maliyeti 20-25 bin tl tutarında Kosgebin 27 bin tl lik hibe desteğinden direk olarak faydalanabilirmiyim ?
  3-30 bin tl lik kredi çeksem bunun %30’unu özürlü ve bayanlara hibe verip kalanının 1 yıl sonra ödemeli vade farksız taksite bağlıyomuş bu kredi kosgeb den mi alınıyor ve almak için sartlar neler acaba?
  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM…

  Reply
  1. Üretim yapmayacaksanız destek alamazsınız. Başvuru şartlarını taşımanız gerekiyor. Ayrıca bu iş destekleme olduğundan gerekli yatırım sermayesinin %30u sizde olmalı. Hiç sermayesi olmayana, sermayesi olsa da mali durumu sıkıntılı olana destek verilmiyor.

   Reply
 37. AYSEGÜL ÇİYİLTEPE · Edit

  Benim izmir çankaya da call center yani cagrı merkezi üzerine bir işyerim var son zamanlarda maddi acıdan sıkıntı yasıyorum bu kredıden bende yaralana bilimiyim? işyerimi ayakta tutma ve devam ede bilme adına yararlana bilirmiyim bunun için nereye gitmek ve hangi kurumla görüşmem gerekiyo şimdiden teşekkür ederim.

  Reply
  1. KOSGEB sanayi üretime yönelik projeleri desteklemektedir. Sıfır faizli kredi desteği için en az bir yıldır faal işletmenin KOSGEB KOBİ kaydının yaptırıldıktan sonra KOSGEBe başvurulması gerekmektedir.

   Reply
 38. Merhaba ben kır pidesi salonu açmak istiyorum.Bunun için KOSGEB den hibe kredisi alabilirmiyim.Cevaplarsanız sevinirim…

  Reply
 39. kendime ait d.bkırda yem fabrikam var.12 yıldır işletme sermayem olmadığı için çalıştıramadım.şu an atıl durumda ve bakımı gerekiyor.ne tür desteklerden yararlanabilirim y

  Reply
  1. İşsizseniz KOSGEB girişimcilik eğitimlerine başvurarak başlamalı ve hazırlayacağınız iş planını KOSGEBin kabul etmesi gerekiyor. Sektör olarak kabul edilir ve 30 Bin TLye kadar destek alabilirsiniz.

   Reply
 40. merhaba ben ambalaj sektöründe için naylon üretmek istiyorum makinayı aldım yaklaşık 180 bin tl ama hammadde kira işçilik ve enerji için devlet desteğine ihtiyacım olacak yardımcı olurmusunuz
  saygılarımla

  Reply
  1. KOSGEBle görüşmeniz gerekiyor. Eğer işletmeyi açmamışsanız ve makinanın faturası varsa hibe kısmından faydalanabilirsiniz. Faizsiz kredi desteği için işletmenin faaliyete geçmesinden bir yıl sonra başvuru yapabiliyorsunuz.

   Reply
 41. ben ayakkabı imalatçısıyım ve 17 yıllıkta pazarlamacıyım istanbula yada adapazarına fabrika tarzı bir atolye kurmak istiyorum acaba hangi yolu izlemem yada ne gibi prosudur takıp edersem destek olabilirim

  Reply
  1. 30 Bin TLye kadar hibe kısmıyla ilgileniyorsanız çalıştığınız için başvuru şartlarını taşımıyorsunuz. Fakat işelmenizin bilançolarında bir sorun yoksa 70 Bin TLye kadar faizsiz kredi desteğinden faydalanabilirsiniz. Bunun için KOSGEBe KOBİ kaydınızı yaptırıp işinizi büyütmeye yönelik iş planınızla KOSGEBe başvurmanız yeterli.

   Reply
 42. Bir okul karşısında kırtasiye dükkanım var. Daha işlek bir yere taşınıp işimi büyütmek istiyorum. Bu konda KOSGEB! den sermaye deateği alabilir miyim? Dükkan basit usulde ve kendi adıma kayıtlı. Bağkur üyesiyim. Dükkanı üzerime alalı 6 ay oldu. Dükkanım kira. Ne yapmam gerektiği konusunda bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

  Reply
  1. Banka kredisi çekebilirsiniz. KOSGEBden destk alabilmeniz için üretim yapmanız gerekiyor perakende sektörü desteklenmiyor. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve KEfalet Kooperatifinden düşük faizli kredi de alabilrisiniz bunun için bağlı bulunduğunuz Esnaf Odasına başvurmanız gerekiyor.

   Reply
 43. ben ev hanımıyım devletın verdıgı faızsız kredıden yararlanmak ıstıyorumm esım bana bu konuda ıskurup bu kredıyı alacagıma daır guvenmıyor hıc bır guvencem yok emlak kursuna gıdıp sertıfıka aldım ya emlakcılık yada cıg koftecı dukkanı acıp kendı ayaklarım uzerınde durmak ıstıyorum ne gıbı yol ızlemem lazım azmın elınden bısey kurtulmaz ıstemek basarmanın yarısıdır yardımınızı beklıyorum

  Reply
 44. ben karadeniz bölgesine yönelik baca temizleme tıkalı tuvalet banyo ve mutfak giderlerinin temizliği yapmayı düşünüyorum bunun için gerekli ekipman ve iş yeri açmak için kredi kullanmak istiyorum ayrıca kuracağım ekipte 1 mobil ekip 1 sabit ekip olarak 2 grup kuracak elaman sayısı otalama 6 kişi olacaktır bunu gerçekleştirmek içinb nasıl bir yol izlemeliyim açıklamalarınız için teşekkür ederim

  Reply
 45. inşaat sektöründe dahada büyümek icin destek istiyorum ama bu konuyu kiminle ayrıntılı görüşücegim bilmiyorum inşaat sektörü iş kollarının en önemli kollorından vede en fazla işci calıştıran iş dünyasının lokomotifi olması sebebiyle bana yardım edeceginizi vede en azından yol göstereceginizi ümüyorum

  Reply
  1. Sektör genelde proje bazlı ilerlemekte ve süreklilik arz etmemektedir. Bu sorun teşkil edebilir çünkü KOSGEB üretim yapan sanayi işletmelerini desteklemektedir. Firma bit yıldır uzun süredir faaliyette ise ve mali tablolarında herhangi bir sorun yoksa KOSGEB’in 70 Bin TLye kadar faizsiz kredi desteği için başvurabilirsiniz. Bunun için öncelikle KOSGEBe KOBİ kaydınızı yaptırmanız veya kaydınız varsa bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir.

   Reply
 46. Merhaba..Ben yaklaşık 3 yıl bir fotoğraf ajansında sigortasız bir şekilde çalıştım.Ancak geçen 3 yıl içinde kendimi geliştirerek profesyonel fotoğrafçılık dersleri verebilecek seviyeye getirdim. Fotoğraf ajansından ayrıldıktan sonra sigortalı bir işte asgari ücretle çalışmaya başladım. Ancak ekonomik sıkıntılar ve yaptığım işten zevk almamam beni eski işime yönlendiriyor. Hep hayalimde bulunduğum yerde yeni bir yer açarak fotoğrafçı yetiştirmekti. Ancak ekonomik sıkıntılardan dolayı kendi işimi yapamıyorum. Acaba bir destek kredisi alarak bir yer açıp öğrenci yetiştirme imkanım var mı?

  Reply
 47. slm. benim adıma işletmekte olduğum internet kafem var bağkurluyum ayriyeten 2 ortaklı ltd şirketim var ama şirketi açtık suriyeye iş yapacağız diye ama suriyedeki iş yerlerimizi savaş nedeniyle bıraktık yani burdaki şirket şimdi kanunen faliyette ama iş yapamıyoruz şimdi bir mobilya atölyesi açmak istiyorum ama rahat iş yapabilmek için bu 27 bin hibeli krediden yararlanabilirmiyim yada faizsiz krediden nasıl yararlanabilirim beni bilgilendirmisiniz.

  Reply
 48. Uluslararasi gemi tasimaciligi yapmakta olan bir kadinim.teknelerimin daha iyi duruma gelebilmesi icin tamiray yapmam lazim.kosgep ten nasil yararlanabilirim

  Reply
 49. ben dıcaret bolumu mezunuyum bır lojıstık veya dıs tıcaret fırması acmak ıstıyorum gırısımcılık kursunada basvuru yaptım . bu destekten yararlana bılırımıyım

  Reply
 50. merhaba,ben işsiz bayan girişimciyim,Artvinde kendimize ait tapulu arazide pansiyon açıp işletmek istiyorum,bunun için izlemem gereken prosedur nedir ve kosgeb’den ne kadar kredi alabilirim,kredide hibe miktarı nedir?hangi kursa gitmem gerekiyor?Yardımlarınız için teşekkür ederim

  Reply
  1. Defalarca belirtmeme rağmen ya okumadınız yada gözünüzden kaçmış KOSGEB toptan ve perakende satışı olan üretime yönelik projeleri destekliyor yani Çarkların dönmesi gerekiyor. Bu yüzden eğitim, sağlık, hizmet sektörü gibi sektörlere desteği yok.

   Reply
 51. mrb ben oto yedek parça dükkanı açmayı düşünüyorum acaba kosgep destek alabılırmıyım ? yardım edersenız sevınırım ıyı akşamlar

  Reply
 52. merhaba ben kocaeli ilinde söve imalat atalyösi kurmak istiyorum bu iş dalı için kosgep den destek alabilirmiyim ? yardım ederseniz sevinirim

  Reply
 53. yilmaz-sey@hotmail.com · Edit

  yorumunu dıkkatle okudum arvınde pansıyn yapacaksın ama kımlere kıralayacaksın merak ettım bende rızelıyım o bolgeyı ıyı bılıyorum kendımce
  @mine

  Reply
 54. ben mersinde bir tuhafiye dükkanı maçmak istiyorum.bu açılan krediden nasıl faydalanabilirim saygılarımla.cevap bildirirseniz sevinirim

  Reply
 55. neslihan ormanlıoğlu · Edit

  ya ben 37 yaşında ev hanımıyım bi iş yapmak istiyorum ama sermayem yok mesela çevrem geniş çorap çamaşır satabilirim ama sermayem olmadığı için cesaret edip giremiyorum ama evimede biraz katkuda bulunmam lazım bana yardımcı olurmusunuz

  Reply
  1. Neslihan Hanım, ekonomi dediğimiz sistem bu şekilde işliyor zaten. Sermayesi ve cesareti oalanalr kendi işini kurup iş sahibi oluyor. Olmayanlar ise sermayesi ve cesareti olup da iş kuranların yanında sabit maaşla çalışıyor. Sizin iş fikriniz büyük bir sermaye istemediği için mikrofinans kapsamında ev hanımlarına mikro kredi veren Türkiye Grameen Mikrofinans Programına veya Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV)’na başvurabilirsiniz.

   Reply
 56. ıyı aksamlar 27 bın tl ıle ATÖLYE FABRİKA BİR ÇİFTLİK kosgeb desteklı nasıl kurulabılırkı bana yardımcı olun açalım bu maddelerden bırı degerlendırmek ıstıyorum.gırısımcılık sertıfıkam var ama nasıl ve hangı işde kullanacağımı bılemıyorum.işletmecıyım üretime dayalı sürekli istıhdam arttırılabilen güzel bır proje yapmak ıstıyorum.bana nasıl yardımcı olabılırısınız.

  Reply
 57. İyi günler ben küçük bir boya imalathanesi kurup boya üretimi üzerine çalışmak istiyorum.Acaba buna destek verilir mi?

  Reply
 58. süs tavukları üretimi ve doğal küçük bütçeli kümes hayvanları çiftliği kurmak için destek alabiliniyor mu?teşekkürler

  Reply
 59. Merhaba biz likor fabrikası kurak ıstıyoruz likore teşvik varmıdır ve hangi illere tesvik oldugunu ogrenebilirmiyiz?cevap için şimdiden teşekkür ederiz

  Reply
 60. mehmet cagatay · Edit

  Merhaba ben turkiyede uretimi daha once hic yapilmamis olan celik kupe ve yuzuk fabrikasi kurmak istiyorum kosgep simdiye kadar sadece ithalati yapilmakta olan bu is icin ulke icinde yeni bir is sahasi olarak degerlendirip bu isi destekler mi?

  Reply
 61. ben kendı pastane mı acmak ıstıyorum daha 18 yasındayım tatlı yerı ama hem kendım ımalat edıp hemde onu cafe acıp satmak ıstıyorum kosgeb bana destek verir mi aydınlatırsanız sevınırım

  Reply
  1. Öncelikle yaşınız ve askerlik sorunu engel teşkil edebilir. KOSGEB önceliğini sanayi sektörüne vermiştir fakat başarılı bir iş planı hazırlarsanız kabul edilebilir.

   Reply
 62. merhabalar işkur un girişimcilik kursu aracılığıyla kosgeb den kredi alıp butik açmayı planlıyorm. başarılı bir yatırım olur mu önerebileceğiniz bir iş kolu var mı acaba?

  Reply
  1. İş kolundan ziyade yapacağınız pazar araştırması önemlidir. Bir semtte butik işi tutmazken başka bir semtte sizi çok zengin edecek bir iş kolu olabilir. Bir de paradan önce severek yapabileceğiniz ve kendinizi adayabileceğiniz bir iş olması tercih sebebiniz olursa iyi olur. Asıl başarılı işinizi severek yaaprsanız gelir.

   Reply

Post Comment