Hibe Kredisi Nedir? Devletten Faizsiz Kredi Alınır Mı?

Hibe Kredisi Nedir? Devletten Faizsiz Kredi Alınır Mı?

Hibe Kredisi Mi Lazım? - Yatırımlarınıza Devlet Desteği Alıp İlk sermaye İhtiyacınızı Karşılayın
Tüm Girişimcilere Müjde - İş Fikirlerinizi Hayata Geçirmeniz İçin Devlet Yardım Elini Uzatıyor
Ev Hanımlarının Dikkatine - Kendi işinizi Kurmanız için Devlet Size Para Veriyor! İşte Detaylar..

Devlet kurumları aracılığıyla devlet tarafından verilen Hibe Kredi “Sıfır faiz” ile verilen, iki yıl sonra ödemeye başlayacağınız ve çok uzun vadelerle ödeyeceğiniz geri dönüşümlü sermaye desteğidir. Bu kredi desteğini geri öderken sadece aldığınız anaparayı geri ödersiniz. Hiç faiz ödemezsiniz.

Bu tür kredileri yani Hibe Kredi almak hibe almaktan daha kolaydır çünkü sadece anaparayı da olsa geri ödemeniz gerekiyor. Hibe Kredilerin avantajı faiz sıkıntısı olmayacağından ödeyeceğiniz paranın zamanla artmadan sabit kalmasıdır.

Kalkınma ve istihdam şartlarına göre alacağınız miktar değişmektedir. Bankalardan alacağınız krediler yerine Hibe Kredi sitesinden faydalanarak alacağınız hibe kredisi ile sermaye ihtiyacınızı karşılarken faiz yükünden de kurtulmuş olacaksınız. Hibe Kredi sitesi sizlere ücretsiz danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır.

Sorularınızı ve görüşlerinizi yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Ortak Ticaret

Hibe Krediler Web Sitesini Buradan İnceleyebilirsiniz!

Share this post

89 thoughts on “Hibe Kredisi Nedir? Devletten Faizsiz Kredi Alınır Mı?

 1. merhabalar hayvancılık için hibe veya faizsiz kredi almak istiyorum.bunun içiin neler grekli ?tamm olarak nereye başvurmalıyım?teşekkrlerr..

  Reply
  1. Merhaba özellikle büyük baş hayvancılık için yatırımın bir bölümünü devlet karşılayacak şekilde hibeler var. Bunun için en yakın Tarım İl Müdürlüğüne başvurmanız yeterli. Geçen haftasonu İzmir’de Tarım ve Hayvancılık fuarındaydım. Hayvancılık deyip geçememk laızm. Yapacağınız işi çok iyi araştımanız gerekiyor. İzmir ili Koyun ve Keçi Damızlık Birliği Başkanı dahi 7 yıldır bu işin içinde olmasına rağmen halen bazı şeyleri yeni yeni öğrendiğini söyledi. Bu yüzden ya küçükten başlayaıp yaşayarak öğreneceksiniz ya da baştan iyi çok iyi öğrenmeniz gerekiyor.

   Reply
 2. dış yalıtım ve iç yalıtım için 1.000.000 tl ye yakın sermaye gerekiyor ve bunu bulmakta cok srun oldu benim için. ne yapmam lazım nereye basvumalyım??

  Reply
  1. Sizin bu rakamı bulmanız zor. Ancak bir ortakla bu işe girebilirsiniz yada risk ve girişim sermayesi veren şirketlerle görüşmeniz gerekiyor. bu şirketler fizibilite çalışamalrını yapıyor ve yatıram değer bulursa belirli bir hisse karşılığında projenizi finanse ediyorlar.

   Reply
 3. Merhaba nasıl anlatıcam bılmıyorum ama ailemize ait bir arazimiz var ve biz bu arazının üstüne apart otel tarzında bir calısma yapmak istiyoruz.. Ancak maddi durumumuz bu düsüncelermizi karsılamıyor bu durumda devlet destek ve hibe projesınden nasıl yardım alabılırım.. simdiden tesekkurler..

  Reply
  1. Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü yada Hazine Müsteşarlığından araştırabilirseniz turizm teşvikleri kapsamında bir destek varsa faydalanabilirsiniz fakat girişimcilik projesi,nden faydalanabileceğinizi sanmıyorum. Apart otel 27 Bin TL ile de yapılmaz zaten. 70 Bin TLye varan kredi desteği için de en az bir yıldır faal bir işletme şartı aranmaktadır.

   Reply
 4. Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler .
  ben şunu sorcaktım devletten faizssiz kredi almak için nerelere başvurmak gerekiyor
  ve hangi şartlar aranıyor.birde tarihlerle ilgigili bilgi verirseniz sevinirim.teşekkürler

  Reply
  1. Faizsiz krediyi en az bir yıldır faal olan işletmelere KOSGEB veriyor. Fakat KOSGEB bu krediyi işini büyütmek isteyenlere verdiği için borcu olan işletmelerin kredi alma şansı çok az. Benzer şekilde işletmenizin bağlı bulunduğu Esnaf Kefalet vb odalar aracılığıyla daha dşük faizli kredi alam imaknınız olabiliyor. Herhangi bir zaman sınırlaması yok.

   Reply
 5. ben kayseride ambar bölgesinde inşaat malz satmaktayım ama küçük bir işletmeyim işimi büyütmek ve devletime daha bir faydalı esnaf olmaya gerekim duyuyorum bunun için devletten 50.000tl uzun vadeli kredi talepimde bulunmak istiyorum acaba nereye mürracat etmem gerekiyor bilgilendirseniz

  Reply
 6. merhabalar, ben 2008- 2012 spor branşımda Türkiye birincisi oldum yaptığım spor wudang kungfu içsel ve sağlıksal bir spor.. beni ve yeteneklerimi Çinden gelen bazı hocalar keşfetti, beni 1 yıl boyunca yetiştireceklerini ve bir yıl sonra Türkiyede okul açmamı söylediler :)) ama ben işsizim ve meteliğim yok ….. 1 yıllık eğitim için 30.000 Türkiyede okul için 50.000 tl gerekli.. böyle bir imkanı bana sağlıyacak bir kurum yada kişi varmı… lütfen bilgilendirin saygılar ….

  Reply
  1. Öncelikle tebrik ederim. KOSGEB tarafında böyle bir destek yok. Büyük holdinglere internet sitelerindeki iletişim bilgilerinden ulaşarak başvurabilirsin. Türkiye birinciliğin avantaj salayacaktır.

   Reply
 7. SLM BEN BULUNDUĞUM İLÇEDE BÜYÜK BİR GELİN SHOWROOM AÇMAK İSTİYORUM. GELİNLİKÇİ -FOTOĞRAF STUDYUSU -BAYAN KUAFÖR VE ÇİÇEKÇİLİK HEPSİ Bİ ARADA.
  DEVLET BU TARZ İŞLERE HİBE KREDİ VERİYORMU

  Reply
  1. Gelinlikçiye verilir de diğerleri zor. Gelinlik işi imalata dayalı ve üretim için personele de ihtiyaç olacağı için istihdama katkısından doalyı olumlu karşılanacaktır. Fakat bu hibe desteğine başvurabilmeniz için sosyal güvencenizin olmaması gerektiğini de hatırlatmak isterim.

   Reply
 8. ben yolcu tasıma ısıne gırmek ıstıyorum ama alcam teknenın malıyetı yuksek tekneyı hacızlıyerek bana teşvik kredisi verirmi KOSGEB …

  Reply
 9. merhaba ben alüminyum giydirme cephe sistemleri yapıyorum ve işimi büyütmek ve daha büyük bir atölyede üretim yapmak istiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz . teşekkürler…

  Reply
  1. Ben yardımcı olamam fakat borcunuz yoksa ve en az bir yıldır faal iseniz işinizi büyütmeye dair detaylı bir iş planı ile KOSGEBe başvurursanız faizsiz kredi desteğinden faydalanabilirsiniz. İŞGEM (İş Geliştirme Merkezi) destekleri hakkında da bilgi talep ediniz.

   Reply
 10. merhaba arkadaşlar,görüntü işleme teknolojileri üzerine projelerimiz var. Türkiye de üretimi olmayan dışarıdan tedarik edilen makine yapıyoruz.200.000 tl öz sermayemiz den harcadık.prototip ve test aşamalar ini bitirdik.Kosgeb ten 250.000 tl destek aldık. fakat kosgeb harcadıktan sonra ödeme yapıyor.harcayacak para bulamıyoruz.bunu nasıl çözemiyoruz.bu sorunumu çözmem için ne yapmalıyım.lütfen bilgilendirin …saygılarımla

  Reply
  1. Banka kredisi yada Risk Sermayesi şirketlerinden faydalanabilirsiniz. Yada dışarıdan ortak aryacaksınız. Eğer üretim satış sonrası kâr oluşuyorsa dışarıdan sermaye bulup banka mevduat faiziyle kredi faizi arasında bir faizle (%12-%15) bu parayı temin edebilirsiniz.

   Reply
 11. selamınaleyküm hayırlı günler ben fotoğrafcılık işiyle uğraşmaktayım yapmış olduğum işimi makina alarak büyütmek istiyorum ben bu devlet hibe kredilerinden yararlanabilirmiyim yararlana birsem ne yapmam gerekiyo teşekkürler

  Reply
 12. arkadaşlar ben küçük baş hayvancılık yapıyorum 7 dünüm arazi özerinde 300 metrekare bir hanım var 250 tane koyunum var arazimde birde 200 metre açılmış hayvanlara yetecek fazla bile sondajimda var beni bilgilendiririmisiniz ben bu anlatıklarımın özerine ne yapabilirim kredimi hibemi bilgilendirirseniz sevinirim.

  Reply
  1. Ne yapmak istiyorsunuz ki? Aklınızda ne yapacağınıza dair bir fikir ve proje olması lazım. Hijyen ve sağlık açısından büyükbaş yada kümes hayvancılığını aynı bölgede yapamazsınız ama koyunların süt üretimi yeterli ise mandra kurup koyun yoğurdu veya koyun peyniri üretebilirsiniz. Zaman zaman kesimlere hayvan başına ekstra prim desteği veriliyor. Et entegre tesisine yada mezbahaya satıp hayvanın parasını alıyorsunuz bir de devlet size ek ödeme yapıyor. Tarım il müdürlüğü ile ieltişim halinde olun koyunların küpelerinden dolayı takip işlerinin birim size bilgi verecektir.

   Reply
 13. Merhaba iyi günler ben tekne tur işleri yapıyorum bende 11 mtre boyunda tekne var fakat ben işim dahada geliştirip büyütmek istiyorum daha büyük bir tekne alarak yapmam lazım bunun için nerden ne gibi bir kredi alıp başvuru yapabilirim bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla yada bu konuda siz bana yardımcı olabilirmisiniz

  Reply
  1. Araçlar için pek destek verilmiyor fakat bahsettiğiniz araç aynı zamanda işyerinin kendisi olduğundan olumlu yönde değerlendirebilirler. Bulunduğunuz ildeki KOSGEB müdürlüğüne başvurarak İŞGEM (İş Geliştirme Merkezi) destekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

   Reply
 14. Merhaba , Benim eşim şuan bir mağaza da müdür olarak görev yapmakta.Ama biz eşimle butik açmak istiyoruz.güzel bir mağaza.Biz bu krediden yararlanabilirmiyiz?Birde sigortasız olacak dediniz eğer kredi olursa zaten işten cıkacak eşim,o zaman sosyal güvencesi olmuyo.Açıkcası bize yol gösterin lütfen

  Reply
 15. Merhaba;

  1 yıldır faal şahıs firması olarak kurduğumuz inşaat firmamız var. Yurt dışında yapılacak büyük ölçekli bir hafriyat işi için iş makinaları ile kamyonlar temin etmemiz gerekiyor. Bunu Türkiyeden temin edip, sözleşmemiz ile diğer ülkeye tüm izinleri sorunsuz alabiliyoruz. Yaptığımız hesaplara göre en az 6 en çok 10 ay içerisinde makine ve kamyonlar kendilerini amorti ediyorlar. İş ise 2 yıla yakın devam edecek bir iş. Bu konuyla ilgili banka kredisi dışında kimden ve ne şartlarda destek alabiliriz?

  Reply
  1. KOSGEB’e KOBİ kaydınızı yaptırdıktan sonra İŞGEM (İş Geliştime Merkezi) destekleri için başvurunuzu yapabilrisiniz. Bunun için fizibilite çalışmalarınızın hazır olamsında fayda var.

   Reply
 16. efendim tekrar merhaba benim aklımda ne var onu süyliyim aslında ben bu size daha üncede uyazdığım çiftlik özerine yüksek limitli kredi çekmek istiyorum.sebebi ise barınağımı büyütüp daha çok koyun yetiştirmek.kredi hariç hibe alabilirmiyim.çünkü ben 400 bin TL masraf yaptım bu giderlerim ortada bu giderlerimiz yüzde 40 ını devletten alabilirmiyim duyduğuma güre devlet yüzde 40 hibe veriyormuş sizin yardımınızla anca örenebilirim.

  Reply
  1. O konuda dediğim gibi Tarım İl Müdürlüğü ile görüşeceksiniz. KOSGEB aracılığıyl verilen bu şekilde bir destek yok. Tarım Bakanlığının yürüttüğü projeleri KOSGEB yürütmüyor.

   Reply
 17. Ben müzik okulu açmak istiyorum. Konservatuvar mezunuyum. Şu anda hiç bir gelirim yok ama 100.000 lira değerinde bir evim var güvence olarak. Nereden teşvik alabilirim?

  Reply
 18. selam bir tır kamyonum var.ben bir iki tane daha alıp işimi büyüktmek istiyorum acaba mümkün olur mu? eğer mümkümnse nereye başvura bilirim.aşağı yukarı 200.000.250000 tl lazım olacak.bu kadar verirler mi?

  Reply
 19. selam ben ev hanımıyın yiyecek üzerine bir dükkan acmak istiyorum (ev yemekleri pastaları salataları felan )bu krediden nasıl faydalanbilirim nere basvurabilirm antalyanın bir ilcesinde oturuyorum.

  Reply
 20. Bundan sonra sermayem yok, çalışıyorum ama hibe istiyorum, kahve, kafe, internet kafe, halı yıkamacı, oto yıkama, bakkal, büfe, vb perakendeye yönelik ve hizmete yönelik işyeri açacağım şurayı devralacağım bunun bayiliğini istiyorum diyenlere cevap vermeyeceğim çünkü bunlar destek şartlarını taşımıyor.

  30 Bin TLye kadar hibe desteği isteyen girişimci adayı işsiz olacak, borçsuz olacak, üretime dayalı yada toptan ticarete yönelik bir iş fikri olacak. Girişimci dediğin araştırmacı olur, atik olur, fırsatları değerlendirir, zorluklarla mücadeleden kaçmaz. Daha bu sitede bir kaç konuda yazan şartları bulamayan okumayan araştırmayan bir kişiden girişimci olmaz. Ben bu yorumu yazıyorum eminim ki bunu bile okumadan şartları taşımadığı halde hibe ve kredi isteyenler çıkacak. Bu kişilere cevap dahi vermeyeceğim.

  Eğer bu şartları taşıyorlarsa İŞKURa başvurup işsizlik kaydını yaptıracak. Uygulamalı Girişimcilik kursları hakkında bilgi alacak. Kursa katılacak ve bitirecek. Kursta öğrendikleriyle iş planını hazırlayacak ve KOSGEBe sunacak. KOSGEB kabul ederse toplamda 30 Bin TLyi geçmeyecek şekilde sermayenin %60′ını destekleyecek. Geriye kalan %40 sizde yoksa projeniz kabul edilse de destek alamazsınız. Bu yüzden sermayeniz olacak. Yoksa sermayeniz olana kadar başka bir işte çalışacaksınız.

  İşletme kurulduktan sonra işyeri kirası, bağkur primi, vergi ödemesi, muhasebeci masrafı, elektrik, su, telefon gibi fatura ödemeleriniz olacak ve bunlardan muaf değilsiniz ve çoğunuz daha bu masrafların farkında bile değil ki. Tek kuruş para kazanamasanız bile aylık en az 500-1000 TL sabit masrafınız olacak. Bu yüzden bunları da ödeyeceksiniz. Açıldığınızda müşteri lazım olduğundan reklam ve tanıtım masrafınız olacak. Bunları da göz önüne alın ki işyeri sahibi olmayı bakkaldan ekmek almak kadar kolay bir şey olarak görmekten vazgeçin.

  Özellikle pastane, ev yemekleri lokantası, gözlemeci, vb yer açmak isteyenler neden bu kadar masrafın altına girmeyi göze alıyorsunuz riski devlet üstlenecek diye mi? Çoğunuz reddedileceksiniz. Macera aramak yerine evinzide yaptığınız yemekleri bu işin satışını yapan lokanta ve pastanelere yapsanız daha az masrafla daha çok akzanırsınız. Gidin işyeriyle anlaşın. sende mantı yok ben sana mantı satayım tenceresi bu kadar ister misiniz? Günde kaç tencere satabilrisiniz. Hangi saatlerde getirmemei isterseniz deseniz daha iyi olmaz mı? Ne kira masrafınız olur, ne bağkur masrafınız olur ne de elektrik, su, telefon, reklam harcaması gibi bir masraf olur. Amacınız patronculuk oynamak yerine gerçekten para kazanmak ise sizin için en karlısı bu. E tabi yaptığınız yemeğin lezzeti de fark yaratmalı.

  Devlet bu destekleri neden yapıyor? Canı sıkılan macera arayan herkes patron olsun, şansını deneyenler üzülmesin ben parasını vereyim diye bir amacı yok. Büyüme potansiyeli olan sektörlerde istihdam arttırıcı ve kalıcı işletme kurmak isteyen işsizlere yardımcı olarak işsizlik sorununa bir nebze sorun üretmek ve gerçekten işletmeyi kurduktan sonra batırmadan büyütebilecek ve idare edebilecek kişilere yardımcı olmaktır. Hak edip etmediğiniz kurs sonunda hazırlanacak iş planıyla belli olacaktır. İşsizlere veriliyor diye işinizden ayrılıp ben de işsiz oldum demeyin. Çünkü siz işinizden ayrılarak işsizliği çoğaltıyorsunuz bu yüzden istifa edenlere de destek verilmiyor. İşi olan işine devam etsin yada kendi imkanlarıyla iş sahibi olsun deniliyor.

  En az bir yıldır çalıştırdığı işyeri için işyerini büyütmeye ve istihdam arttırıcı projeye sahip olanlar da ilk iki yılı geri ödemesiz faizsiz kredi desteği için projelerini illerindeki KOSGEBe sunabilirler. İşler kötü gidiyor borcum birikti dükkanda mal kalmadı gibi bahanelerle giderseniz kapı dışarı edilirsiniz. Bu sizin işletmeci olmadığınız ve bu işi beceremediğinizi gösterir. Muhtemelen de iflasa sürükleniyorsunuz ve devlet bu tür yani batacak bir işletmeye para vermez. Alacağınız kredi ile yapacağınızın yatırımın fizibilitesini yapmanız lazım, bu yatırım sişze ne kazandıracak kazandıracakları yaptığınız yatırıma değecek mi bunları proje sunumunda iyice belirtmeniz gerekiyor.

  Özetle; devletin desteğini hak etmek lazım! Bu şartları taşımayanlar bankalara müracaat edip bankanın sunduğu kredilerden birini çekecekler.

  Reply
 21. iyi günler peki devletten faizsiz kıredi alabirmiyim ve bunun için ne yapmam gerekiyor ayrıca samsunda olmayan bir şeyi ben memleketimde fotoğrafcılık alandında yapmak istiyorum bunun için faizsiz kredi alabilirmiyim

  Reply
 22. selam ben ve kardeşim kendi işimizi kurmak istiyoruz yapacağımız iş ise bütün hidrolik ünitelerde kullanılabilen bir hidrolik elamanı buna ilave olarak mekanik ve hidrolik makia bakım onarımı yapmak istiyoruz yanlız ben ve kardeşim bir özel sektörde sosyal güvenceli olarak çalışmaktayız biz sadece makina ve techizat için kredi çekmek istiyoruz benim ve kardeşimin ustalık belgelerimiz mevcut belki 27binliralık krediden faydalanamayabiliz peki bizim faydalanabileceğimiz bir faizsiz kredi varmı 100bin tl gibi bir paraya ihtiyacımız var nereye başvuru yapmamız gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

  Reply
  1. 2011 yılı için 27 Bin TL olan ve 2012 yılında 30 Bin TLye yükseltilen girişimcilik ghibe desteğine başvurabilmek için işsiz olmak ve sosyal güvencenizin olmaması gerektiği için başvuramazsınız. Piyasadan ortak bulabilirsiniz, banka kredisi çekebilirsiniz yada risk sermayesi şirketleri ile görüşebilirsiniz.

   Reply
 23. merhaba.ben doğuda kanatlı hayvan üretimi kesim ve satışı yapmak istiyorum.sigortam yok işsizim.hiç bir teminatım yok tabiri caizse boş adamın biriyim)) ama yapıcagım iş digerlerinden cok farklı ve ülkemizde bu işle ugrasanlar yok denecek kadar az belkide hiç yok.eger balayabilirsem ihracat yapmak istiyorum.inanıyorum ki bir başlasam devamı cok güzel olucak projeme güveniyorum..hibe kredi alabilirmiyim?bunun için ilk olarak ne yapmam lazım.?lütfen yardımcı olun saygılar..

  Reply
 24. yazınızı detaylı bir şekilde okudum ama dediginiz gibi pek bir faydası olmayacak o sacma sorular tekrar tekrar sorulacak..adamın hali vakti yerinde bilmem kimi nerde müdür olmuş.haline şükretmiyorda hibe peşine düşüyor..allah size kolaylık versin..ben projeme cok güveniyordum fazlada maliyetli degildi eminimki kesin kabul görücekti.kendime de cok güveniyordum kursları başarı ile tamamlıcagımı biliyorum.ama iş yine sermayeye kalıyo.oda bende yok..peki bu 30 bin tl yi almak içindemi sermayem olması gerekiyor.çünkü bu para benim işim için yeterki.kira su elektirk bagkur gibi bir sorunumda yok..devlet bu parayıda mı ben harcama yaptıktan sonra ödüyor?..2 yorum birden yazdım kusura bakmayın ama yazınızı okuyunca bunuda yazma gereksinimi duydum..

  Reply
  1. Pazar araştırmanızı iyi yapamamışsınız. Sadece bu sitedeki konularda bile sorduğunuz her sorunun cevabı var.

   Kanatlı hayvanı yetiştirip kesim ve satışını yapan firma sayısı yeterince var. Manisa’nın Akhisar ilçesindeki Keskinoğlu Tavukçuluk 5 kıtada yüzden fazla ülkeye ihracat da yapıyor. Bunun yanında tavuk çiftliği açmak isteyenlere de Banvit, Şeker Piliç vb diğer firmalar gibi yardımcı oluyor. Üretimden kesime bir de ihracat yapacaksanız 30 Bin TL size asla yetmez. Orta boy tavuk çiftliği 200 Bin TL civarında. Daha bunun kesimi yapılacak. Hayvanların nakli için araçlara ihtiyaç olacak. Üretim yeri ile kesimhane hijyen vb nedenlerle aynı yerde olmaz.

   Farz edelim ki 30 Bin TLye kurulma ihtimali var. Girişimcilik kursu sonunda KOSGEBe sunduğunuz iş planında yatırımın toplam maliyetini belirtmek zorundasınız. Yatırım 30,000 TL ise KOSGEB doğu illeri için %70 destekleme vereceğinden 21,000 TL alabilirsiniz. Kalan 9,000 TLyi de sizin karşılamanız gerekiyor. Yatırım maliyeti 50 Bin TL çıkarsa KOSGEBden 35,000 TL almanız gerekir fakat üst limit 30,000 TL olduğu için sadece 30,000 TL alırsınız kalan 20,000 TL yi de sizin karşılamanız gerekiyor.

   Reply
 25. merhaba ben tavuk çiftliği kurmak istiyorum en başta yeterli arazim var fakat bize verilebilecek kredi imkanları hakkında yeterli bilgimiz yok.tavuk çiftligi kurulacak bina içindeki ekipman ve küçükbaş hayvanlar için nasıl bir kredi yolu önerirsiniz ? simdiden teşekkür ederim

  Reply
  1. 50.000 ve üzerinde hayvan ile başlayacaksanız Tarım Kredi Kooperatifinin destekleri var. Yeminden veterinerine diğer işlerle tavuk firmaları ilgieniyor. Sizin çalışır durumda çiftliği kurmanız, izin ve ruhsatlarını lamanız gerekiyor.

   Reply
 26. merhabalar öncelikle benim hedefim küçük..küçük bi sermayeyle olacak bir iş peşindeyim playstation oyun salonu açmak istiyorum bunun için kredi almam mümkünmü?

  Reply
 27. merhaba,ben şahıs firması sahibesiyim.toptan ve internet satışlarım var.ama üretime girmeye de karar verdim.yeterli sermayem yok.hasta karyolası üretimi yapmak istiyorum.aynı zamanda bi çok kişiye de ekmek kapısını aralamak hedefim.lakin yeterli sermayem yok.devletten faizsiz kredi duydum özellikle hanımlar için nasıl bilgi ve nereden yardım isteyebilirim.yardımcı olursanız çok sevinirim .medikal ürünler toptan ve internet satışlarım var.firmamın ismi nilaymedikal.yardımlarınızı bekliyorum .saygılar..

  Reply
  1. KOSGEB’e KOBİ kaydınızı yaptırın. Ardından yapacağınız işe dair iş planı hazırlayarak KOSGEB’e başvurmanız gerekiyor. Projenize destekleme çıkacağını düşünüyorum. Fakat iş planını iyi hazırlamanız gerekiyor. 30 Bin TLye kadar geri ödemesiz hibe desteği çıkmaz fakat 70 Bin TLye kadar ilk ik iyılı geri ödemesiz faizsiz kredi desteği alabileceğinizi hatılatmakta fayda var.

   Reply
 28. merhaba bayan kuaförüyüm iş yerimi büyütmek istiyorm.5 yıl geri dönüşümsüz destek kredisi alabilir miyim?teşekkürler.

  Reply
  1. Öyle bir kredi yok. KOSGEB üretim yapan işyerlerine işlerini büyütmeye ve istihdam arttırıcı projeleri kabul edilirse ilk iki yılı geri ödemesiz üçüncü yıldan itibaren faizsiz geri ödemeli beş yıllık kredi veriyor.

   Reply
 29. merhaba benım 5 katlı bı otelım var yıldız almaya musaıt ama bakımsızlıktan otel baya yıprandı
  otele bakım yapmak ıcınn faizsiz kredı beya destek alabılecegım bır yerler varmı yada verıyorlarmı bılgınız varsa acıklarsanız sevınırım

  Reply
  1. Otel en az bir yıldır faal ise KOSGEB yetkilileri ile görüşerek İŞGEM destekleri hakkında bilgi alın. Otelcilik normalde destekleme kapsamında değil çünkü üretime yönelik bir iş yok. Hizmet sektöründe faaliyet gösteriyor fakat istihdam arttırabilecekseniz faydası olur.

   Reply
 30. slm maddi durum olarak çokzor durumdayım yakında düğün yapıcam buyüzden yardıma ihtiyacımvar düzenli olrak sigortalı birişe ğirdim şuanda yirmi beşbinliraya ihtiyacımvar aca badevlet ten geri ödemeli olarak kıredi alabilirmiyim lütfen yardımcı olun artık neyapacağım şaşırdım intiharın eşiğine geldim yardımcı olursanız yada nerden yardım alabilirim

  Reply
  1. Devletten kredi alabilmek için en az bir yldır çalışan bir şirketinizin ve bu şirletin de borcunun olmaması lazım. Borcu olana devlet kredi yada hibe vermediğinden normal banka kredisine başvurmanız gerekiyor.

   Reply
  1. Cevap alabilmeniz için önce sallama mail adresi girmekten vazgeçmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Size veirlen cevapalrın maila dresine bildirilmesi için isteniyor email adresiniz ve dikkatli okursanız “gerekli” yazıyor. Cevap hakkınızı kaybettiniz. En yakın danışmanlık firmasından ücreti mukabilinde sorularınıza cevap alabilirsiniz.

   Reply
 31. merhabalar ben ısı yalıtım işine girmek istiyorum fakat kosgepten yararlanmak istiyorum 30 bin tl lik hibe den yararlanmak istiyorum kosgep ısı yalıtım işini destekler mi yani hibeyi verir mi ?

  Reply
 32. diğer şartlardan kastını nedir ? birde ben şimdi kosgep e gidip girişimcilir kusuna mı başlamam gerekiyo sırasıylaa ne yapmam lazım anlatabilirseniz çok memnun olurum .

  Reply
 33. Merhaba Kartepe yolunda kaba inşaatı tamamlanmış bir binayı uzun vadeli kiralayarak otel yapmak istiyorum, hangi harcamalarım için uzun vadeli kredi,teşvik,hibe gibi kaynaklardan yararlanabilirim

  Reply
 34. merhaba. ben bir iş kurmak istiyorum. ünv. son sınıf ögrencisiyim. babam emekli onun sağlık güvencesinden yararlanmaktayım. ayrıca öğrenim borcumuda ödemekteyim. acaba ben 30 bin tl lik hibe başvurusunda bulunursam kabul edilirmi? kuracagım işletme 100 bin tl civarında. şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

  Reply
  1. Kalan 70 Bin TL sende var mı? Sen askerdeyken firma ne olacak? Bu gibi sorunları da hallet. İş fikrin üretime dayanıyorsa müracaatını yaparsın. Girişimcilik kursunda öğrendiklerinle hazırlayacağın ın iş planın kabul edilirse alırsın.

   Reply
 35. ben bulunduğun bölgede kırtasiye ve bıjiteri dükkanı açmak istiyorum ev hanımıyım hibe kıredisi ala bilirmiyim üstüme herhangi bir mülk yok lütfen cevap yazın

  Reply
 36. ben fabrikada asgari ücretle çalışan bir işçiyim evim olmadığı için evlenmeye korkuyorum ev almak için sizin allah rızası için desteğinize ihtiyaçım var yardımcı olursanız minnettar olurum

  Reply
 37. Slm Arkadaşlar
  Hibe Kredi klavuzunu almadan adım atmayın hayalleriniz hayal olmasın…
  Ahmet Saygıner Saygılarımla…!

  Reply
 38. merhabalar.ben 4 yıllık üniversitemi bitirdim.şimdi de formasyon almak istiyorum.2.500 tl faizsiz kredi almak istiyorum harç param için.zaten bir yandan da ücretli öğretmenlik yapıyorum.sizce bana kredi verirler mi?

  Reply
  1. KOSGEB destekli faizsiz kredi alabilmek için en az bir yıldır faal işletmeniz olmalı ve alacağınız parayı da bu işletmeyi büyütecek bir projeye yatrmanız şartı var. Bu yüzden bahsettiğiniz konu için faizsiz kredi almanız mümkün değil.

   Reply
 39. Abdulkadir Baldemir · Edit

  Remzi bey merhaba ben bir spor merkezinde idareci olarak çalışmaktayım. Kendime ait bir spor tesisim olsun istiyorum. Destekleme ile ilgili fazla bilgi sahibi değilim spor tesisi kurulumunda KOSGEB destek verirmi verirse kurulum maaliyeti yaklaşık 500,000 tl yi buluyor bunun nekadarını karşılar. Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar…

  Reply
  1. Remzi Bey yok ama ben cevap vereyim. Destekleme için işsiz olmanız gerekiyor. Üst limit 30 Bin TL ve sadece üretime yönelik projeler destekleniyor. Bu yüzden kendinize ait spor tesisini de kendi imkanlarınızla faaliyete geçirmeniz gerekecektir.

   Reply
 40. selamun aleyküm ben işten ayrılalı iki ay oldu .memleketimde iş yapmak istiyorum.ikamet edeceğim yer karayoluna çok yakın yol üzerinden bir tarla satın alıp iki katlı bir yapı inşaedip üzerine market ve hediyelik eşya,oyuncak dükkanı yapmak ayrıca biliyorsunuz yolculuk esnasında acıkırsınız biryerde durursunuz yemekler ateşpahasıdır yemeğinizi yemeden geridönersiniz bende ucuz ve keseye uygun bir mini lokanta açmak istiyorum.Hediyelik eşya ve her çeşit ihtiyaca geri dönecek olursak civar köylerede araç veya araçlarımızla hizmet etmeyi düşünüyorum.Bilmiyorum fikirlerim ilginizi çekermi(hatta market açmasamda karayolu üzerinde olduğu ve ilçeye yakın olduğundan tanınmış büyük market guruplarına kiralayabilirim ne dersiniz…?Tabiki bu hayalimin gerçek olması için belirli bir sermayeye ihtiyaç var. Devletten faizsiz kredi alma imkanımız varmı acaba saygılar…

  Reply
  1. Ve aleyküm selam. MArketi hediyelik eşya ve oyuncak vb perakende işler KOSGEBin desteklediği sektörler kapsamında değil. Sadece lokanta kısmına destek alabilirsiniz. Bunun için de alabileceğiniz üst limit 30 Bin Tl. elinzideki sermaye ve bu destek sonucu bahsettiğiniz projeyi hayata geçiremezseniz verilen destek geri alınır. Arsa vb gayrimenkul alımalrı da destekleme kapsamında değil. Üretime ynelik iş kurmaya ve istihdam sağlamaya yönelik projeler destekleme kapsamında. Faizsiz kredi almanın ilk şartı da en az bir yıldır faal oalrak çalışan bir işyeri sahibi olmanız. Sizin şu an bir işyeriniz olmadığından faizsiz kredi alamazsınız.

   Reply

Post Comment